512-021-907 zelbetex@gmail.com

Beton Cieszyn

Jesteś mieszkańcem Cieszyna i poszukujesz dobrego betonu towarowego?
Sprawdź ofertę!
Zamiast mieszać beton w betoniarce samemu z możliwością niepowodzenia, trwonić przy tym swój czas i siły, lepiej zaopatrzyć się wysokiej jakości beton. Z naszej betoniarni przetransportujemy go w każde miejsce w Cieszynie przez naszą betonomieszarkę. Na miejsce budowy mieszankę dowiezie pompa do betonu.

Jaki rodzaj betonu oferujemy mieszkańcom Cieszyna i okolic:

Beton zwykły – w różnych klasach konsystencji od S1 do S5 i różnych klasach wytrzymałości na ściskanie od C8/10 do C50/60
Beton wodoszczelny – nie przepuszczający wody w założonym z góry stopniu np. W10
Beton mrozoodporny – odporny na ilość cykli przemarzania np. F150
Beton posadzkowy – z dodatkiem zbrojenia rozproszonego tak stalowego jak i polipropylenowego i polietylenowego.

 

KLASY BETONU

Chcesz kupić beton towarowy w Cieszynie: podpowiadamy jaki beton wykorzystać do konkretnych powierzchni:
– podłogi na gruncie oraz posadzki– beton posadzkowy, to innymi słowy szlichta. To najniższej klasy mieszanka, która jest odpowiednia tylko na komponenty transferujące wyłącznie niewielkie ładunki użytkowe;
– podbudowy pod nawierzchnie, podłogi, posadzki, podjazdy do garaży– beton klasy C8/10 (stare oznaczenie B7,5 lub B10). Używa się go do modułów, które transferują wyłącznie zmienne ładunki użytkowe;
– elementy konstrukcyjne domu (schody, stropy, fundamenty, cokoły ogrodzeń) – najpopularniejszy beton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20). Te klasy betonu są najbardziej doradzane przez projektantów domów jednorodzinnych. Jeden transport takiego betonu starczy spokojnie na kilka różnych części konstrukcyjnych, na przykład na zestaw: strop, wieńce, schody;
– elementy o dużych rozpiętościach oraz elementy narażone na wyjątkowo duże obciążenia – beton klasy minimum C20/25 (stare oznaczenie B25) oraz zastosować wysokiej jakości betonu klasy niższej, na przykład C16/20, które mają wydłużony czas powiększania swojej wytrzymałości z 90 do nawet 360 dni. Proponujemy beton ze zbrojeniem rozproszonym w postaci włókien sztucznych lub stalowych;
– ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – tu najlepiej sprawdzi się wodoodporny beton W4, klasy C16/20 lub C20/25. Wykonane elementy nie będą już wymagały hydroizolacji. Zimą najlepiej zamówić beton z domieszkami, które ułatwiają betonowanie przy ujemnej temperaturze.

Klasy betonu:

Gdy zamawiasz beton towarowy w Cieszynie, możesz liczyć także na:
dostawę – beton dowozimy betonowozem z pojemnością od 7 do 10 m3. Zazwyczaj cena betonu podawana jest wraz z kosztem dostarczenia.
pompę do betonu – urządzenie pobierające mieszankę z gruchy i pompujące ją w określone miejsce. Dzięki długiemu wysięgnikowi, beton uda się dostarczyć na odległość do 28 m od betonowozu.

Nie wiesz ile betonu towarowego zamówić?
Klasę betonu zawsze masz podaną w projekcie, więc bez obaw na pewno zamówisz właściwy, lecz ilość będziesz już musiał podać sam.

Zużycie betonu na każdą powierzchnię (ściany, ławy lub płyty) łatwo wyliczyć ze wzoru:
wysokość x szerokość x długość.

Problem powstaje przy obliczeniach ilości mieszanki na strop gęstożebrowy lub na schody. Zazwyczaj zużywa się na niego od 0,09 do 0,13 m3 na każdy 1 m2 powierzchni. Jeśli skontaktujesz się z nami, pomożemy obliczyć potrzebną ilość betonu towarowego.

Beton gęsty, a półpłynny

Przed zamówieniem upewnij się, czy będziesz potrzebował beton o konsystencji gęstoplastycznej, czy półpłynnej. Pierwszy rodzaj stosuje się najczęściej. Używa się go do stropów, fundamentów i schodów. Wymaga starannego zagęszczania. Beton półpłynny jest idealny do wypełniania wysokich form – na przykład szalunków słupów – albo do form mocno zbrojonych o indywidualnym kształcieo indywidualnym kształcie z dużą ilością zbrojenia.

Dla Twojego komfortu chętnie określimy odpowiednią gramaturę oraz rodzaj materiału dla poszczególnych powierzchni. Stworzymy również indywidualną mieszankę betonu towarowego i przywieziemy w każdy rejon Cieszyna.
Wszystkie produkty służące do wyrobu naszego betonu są zgodne z obowiązującymi normami.

Transport betonu towarowego w Cieszynie samochodami specjalistycznymi betonomieszarkami o pojemności 8m3 oraz wywrotkami.

7 + 11 =

[Głosów:12    Średnia:5/5]