Beton Cieszyn

Nie realizujemy już dostawy betonu w Cieszynie

Jesteś mieszkańcem Cieszyna i szukasz solidnego betonu towarowego?
Sprawdź ofertę naszej firmy!
Zamiast ukręcać beton w betoniarce samemu z możliwością porażki, trwonić przy tym czas i siły, lepiej zamówić najwyższej jakości beton towarowy oraz transport.
beton cieszyn Skorzystaj z usług naszej firmy – betoniarni przetransportujemy go w każde dane miejsce w Cieszynie przez naszą betonomieszarkę. Na dane miejsce budowy mieszankę dotransportuje pompa do betonu.

Jaki rodzaj betonu oferujemy mieszkańcom
Cieszyna i okolic:

✓ Beton zwykły – w różnych klasach konsystencji od S1 do S5 i różnych klasach wytrzymałości na ściskanie od C8/10 do C50/60
✓ Beton wodoszczelny – nie przepuszczający wody w założonym z góry stopniu np. W10
✓ Beton mrozoodporny – odporny na ilość cykli przemarzania np. F150
✓ Beton posadzkowy– z dodatkiem zbrojenia rozproszonego tak stalowego jak i polipropylenowego i polietylenowego.

beton cieszyn
Potrzebujesz więcej informacji?
lub zadzwoń
tel:+48512021907

DOŁĄCZ DO GRONA ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

KLASY BETONU

Różnego rodzaju piaski, żwiry, grysy i mieszanki piaskowo-żwirowe wykorzystuje się w przygotowaniu mieszanki betonowej przy wykonywaniu elementów konstrukcyjnych oraz prefabrykantów. W zależności od przeznaczenia możemy stosować odsiewki, czyli piaski powstałe w czasie produkcji żwirów i grysów lub mieszankę żwirowo-piaskową, które idealnie nadają się do zapraw i betonów drobnokruszywowych.

Głównymi składnikami betonu jest cement, kruszywo oraz woda.

Informacje:

Chcesz kupić beton towarowy w Cieszynie? Betoniarnia Żelbetex zapewni transport i Ci pomoże!
Zasugerujemy jaki beton wykorzystać do wykonania konkretnych powierzchni:

✓ podłogi na gruncie oraz posadzki – beton posadzkowy, to innymi słowy szlichta. To najniższej klasy mieszanka, która nadaje się tylko na części transferujące wyłącznie niewielkie ciężary użytkowe

✓ podbudowy pod nawierzchnie, podłogi, betonowe posadzki, podjazdy do garaży – beton klasy C8/10 (stare oznaczenie B7,5 lub B10). Używa się go do elementów, które transferują wyłącznie zmienne ciężary użytkowe

✓ elementy konstrukcyjne domu (schody, stropy, fundamenty, cokoły ogrodzeń) – najpopularniejszy beton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20). Te klasy betonu są najczęściej rekomendowane przez projektantów domów jednorodzinnych. Jedna dostawa takiego betonu wystarczy na kilka różnych modułów konstrukcyjnych, na przykład na zestaw: strop, wieńce, schody

✓ elementy o dużych rozpiętościach oraz elementy narażone na wyjątkowo duże obciążenia – beton klasy minimum C20/25 (stare oznaczenie B25) oraz zastosować wysokiej jakości betonu klasy niższej, na przykład C16/20, które mają dłuższy czas powiększania swojej wytrzymałości z 90 do nawet 360 dni. Proponujemy beton ze specjalnym zbrojeniem rozproszonym w postaci włókien sztucznych lub stalowych

✓ ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – tu warto postawić na beton wodoodporny W4, klasy C16/20 lub C20/25. Wykonane elementy nie będą już wymagały hydroizolacji. Najzimniejszą porą roku warto zamówić beton z domieszkami, które ułatwiają betonowanie przy minusowej temperaturze.

Klasy betonu:

beton bielsko

Zamawiając beton towarowy w Cieszynie, możesz liczyć na:

transport – jako firma beton dowozimy betonowozem z pojemnością od 7 do 10 m3. Zazwyczaj cena betonu podawana jest wraz z kosztem usługi dostarczenia go we wskazane miejsce budowlane, prosto do klienta.

pompę do betonu – urządzenie pobierające mieszankę z gruchy i pompujące ją w określone miejsce. Dysponujemy wysięgnikiem o długości 28m. Bez problemu dostarczymy go na taką odległość do Twojej realizacji.

Ile betonu towarowego zamówić?

Klasę betonu zawsze masz podaną w projekcie, więc bez obaw na pewno zamówisz właściwy, lecz ilość będziesz już musiał podać sam.

Zużycie betonu na każdą powierzchnię łatwo obliczyć ze wzoru:
wysokość x szerokość x długość.

Podejmując temat problem powstaje przy obliczeniach ilości mieszanki na strop gęstożebrowy lub na schody. Najczęściej zużywa się na niego od 0,09 do 0,13 m3 na każdy 1 m2 powierzchni. Kontaktując się z nami chętnie pomożemy obliczyć Ci adekwatną ilość betonu towarowego – tel:+48512021907.

Beton gęsty vs. półpłynny

Przed zamówieniem usługi upewnij się, jakiej konsystencji beton będziesz potrzebował do swojej realizacji – gęstoplastycznej czy półpłynnej.

Pierwszy rodzaj stosuje się najczęściej. Używa się go do wykonania stropów, fundamentów i schodów. Wymaga starannego zagęszczania. Beton półpłynny jest idealny do wypełniania wysokich form – na przykład szalunków słupów – albo do form mocno zbrojonych o indywidualnym kształcieo indywidualnym kształcie z dużą ilością zbrojenia.

Dla Twojego komfortu nasza firma, betoniarnia chętnie określi odpowiednią gramaturę oraz rodzaj materiału dla poszczególnych powierzchni. Stworzymy również indywidualną mieszankę betonu towarowego i przywieziemy w każdy rejon Cieszyna.
Wszystkie dane produkty służące do wyrobu naszego betonu są zgodne z obowiązującymi normami.

Czas schnięcia betonu

Czas wiązania betonu, a schnięcia to dwie różne rzeczy. Niestety, powierzchnie betonowe nie mają dokładnie określonego czasu jaki jest potrzebny do całkowitego wyschnięcia. Stosując beton do fundamentów przeważnie stosuje się mieszanki, które wysychają w ekspresowym tempie. Kiedy aura i pogoda nam sprzyja do prac można przystąpić już po 24 godzinach stosując wysokojakościową mieszankę. Nasz beton posiada znakomite właściwości. Jest stosowany nie tylko podczas budowy domu, ale także do budowy dużych obiektów inwestycyjnych

Stosując standardowe mieszanki do powierzchni podjazdów, czy dróg w większości przypadków potrzebne jest 48 godzin na pełne wyschnięcie.
Po dwóch dniach bez problemu można się po nim poruszać jednak nie wpuszczać na beton ciężkich sprzętów. Do całkowitego związania betonu potrzebne jest około 10 dni. W przeciwnym wypadku na betonie mogą pojawić się odkształcenia lub deformacje, które nie będą łatwe do wyeliminowania.

Całkowitą pewność, że beton uzyskał pełną wytrzymałość możemy mieć dopiero po upływie 28 dni, przy spełnienie odpowiednich warunków atmosferycznych dla otoczenia (ok. 20 stopni Celsjusza).

Pielęgnacja betonu towarowego podczas wiązania i twardnienia jest również bardzo istotna. Ciągła opieka nad wilgotnością oraz ochrona przed zamarznięciem to podstawa sukcesu. Niedopatrzenie tego może bezpowrotnie uszkodzić tworzące się wiązania. Świeżo wylany beton towarowy musi pozostawać w stanie wilgotnym – można delikatnie zraszać, podlewać lub w okresie letnim – przykryć folią, aby zapobiec parowaniu.

Świadczymy tradycyjne na rynku usługi transportu produktów oraz betonu towarowego do Twojej realizacji w Cieszynie nasza betoniarnia dostarcza samochodami specjalistycznymi betonomieszarkami o pojemności 8m3 oraz wywrotkami.

beton cieszyn
Potrzebujesz więcej informacji?
lub zadzwoń
tel:+48512021907

i dołącz do zadowolonych klientów!
Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zamówić beton. Do Cieszyna oraz okolic dowoziliśmy beton już niejednokrotnie. Mamy już wiele realizacji z tego miasta. Nie jesteś pewny/a ile betonu dokładnie potrzebujesz? Skontaktuj się z nami, opisz jakie przedsięwzięcie planujesz, a my zajamiemy się resztą. Nie szukaj innych firm, które oferują wylew betonu w Twoim mieście. Do miasta 43-400 Cieszyn dojedziemy w około 40 minut, a Ty będziesz mógł / mogła cieszyć się z betonu z idealnymi proporcjami. Zamówienie betonu, gdy jesteś mieszkańcem pięknego miasta jakim jest Cieszyn w firmie Żelbetex to przede wszystkim gwarancja pełnej funkcjonalności naszego towaru. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług już teraz! Cały Cieszyn nas zna, wiele Klientów czy firm z Cieszyna są bardzo zadowoleni z usługi oraz z jakości wykonania naszego betonu. Dla Klienta stworzymy co tylko oczekuje, a betoniarnia będzie pracować do skutku.

Sprawdź także wylewki anhydrytowe Cieszyn.

Nasze biuro jest w Pietrzykowicach, ale firma świadczy najlepsze usługi również w Cieszynie, a także transport na terenie miast Brenna, Ustroń czy Skoczów. Poniższa mapa przedstawia drogę do naszej siedziby adres: Łęgowa 1 tel:+48512021907, z miasta 43 400 Cieszyn: