512-021-907 zelbetex@gmail.com

Beton Tychy

Mieszkasz w Tychach i szukasz odpowiedniego dostawcy betonu towarowego?
Zapoznaj się z naszą ofertą!
Zamów najwyższej jakości beton towarowy, zamiast samemu tracić czas i nerwy.
Posiadamy własną betoniornię, z której transportujemy mieszanki do każdego miejsca na terenie Tychów i okolic. Pompa do betonu zajmie się dostarczeniem mieszanki z betoniarki na docelowe miejsce wylewki.
beton tychy

Mieszkańcom Tychów oferujmy następujące rodzaje betonu:

✓ Beton zwykły – różne klasy konsystencji od S1 do S5, różne klasay wytrzymałości na ściskanie od C8/10 do C50/60
✓ Beton wodoszczelny – do pewnego stopnia nieprzepuszczający wody np. W10
✓ Beton mrozoodporny – posiada pewną wartość mrozoodporną np. F150
✓ Beton posadzkowy – z dodatkiem zbrojenia rozproszonego stalowego, polipropylenowego i polietylenowego.

Betoniarnia Tychy

KLASY BETONU

Potrzebujesz beton towarowy w Tychach?
Bazując na naszym doświadczeniu pozwolimy sobie zasugerować poszczególne klasy betonu w zależności od powierzchni:

✓ podłogi na gruncie oraz posadzki – beton posadzkowy, to inaczej szlichta. Jest to najniższej klasy mieszanka, która nadaje się tylko pod niewielkie ciężary użytkowe.

✓ ,podłogi, posadzki betonowe, podjazdy garażowe, podbudowy pod nawierzchnie – beton klasy C8/10 (wcześniej B7,5 lub B10). Używa się go do elementów, które transferują wyłącznie zmienne ciężary użytkowe.

✓ elementy konstrukcyjne w domu (schody, stropy, fundamenty, cokoły ogrodzeń) – najpopularniejszy beton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20). Te klasy betonu są bardzo często rekomendowane przez projektantów domów jednorodzinnych. Jedna dostawa takiego betonu jest wystarczająca na kilka różnych elementów konstrukcyjnych, np. strop, wieńce, schody.

✓ elementy o dużych rozpiętościach oraz elementy narażone na bardzo duże obciążenia – beton klasy minimum C20/25 (stare oznaczenie B25) lub wykorzystać wysokiej jakości beton klasy, ale niższej klasy, np. C16/20, który ma dłuższy czas zwiększania swojej wytrzymałości z 90 do nawet 360 dni. Zalecamy beton ze specjalnym zbrojeniem rozproszonym w postaci włókien sztucznych lub stalowych.

✓ ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – tu proponujemy postawić na beton wodoodporny W4, klasy C16/20 lub C20/25. Wykonane elementy nie będą już potrzebowały hydroizolacji. Najzimniejszą porą roku zalecamy zamówić beton z domieszkami, które ułatwią betonowanie przy minusowej temperaturze.

Klasy betonu:

beton bielsko

Zamawiając beton towarowy w Tychach, możesz oczekiwać:

✓ transport – beton zostaje dowożony betonowozem, który ma pojemność od 7 do 10 m3. Zazwyczaj cena betonu podawana jest od razu wraz z kosztem dostawy.

✓ pompa do betonu – urządzenie pobiera mieszankę betonową z gruchy i pompuje ją w określone miejsce. Do dyspozycji mamy wysięgnik o długości 28m, który świetnie sobie radzi na dużych odległościach.

Ile betonu towarowego zamówić?

Klasa betonu zawsze jest podana w projekcie, więc z pewnością zamówisz właściwy, lecz ilość już nie jest taka oczywista. Trzeba ją obliczyć

Zużycie betonu na każdą powierzchnię łatwo obliczyć ze wzoru:

wysokość x szerokość x długość.

Sprawa nie jest taka oczywista przy obliczeniach ilości mieszanki na strop gęstożebrowy lub na schody. Najczęściej zużywa się wtedy od 0,09 do 0,13 m3 na każdy 1 m2 powierzchni. Kontaktując się z nami, chętnie posłużymy pomocą przy obliczaniu adekwatnej ilości betonu towarowego.

Beton gęsty i półpłynny

Przed dopełnieniem zamówienia upewnij się, jakiej konsystencji beton będzie potrzebny – gęstoplastycznej czy półpłynnej.

Pierwszy rodzaj stosuje się zdecydowanie częściej. Używany jest do stropów, fundamentów oraz schodów. Trzeba go starannie zagęszczać. Beton półpłynny jest nieoceniony w przypadku wypełniania wysokich form – na przykład szalunków słupów – lub form mocno zbrojonych o złożonym kształcie z dużą ilością zbrojenia.

Dla ułatwienia sytuacji chętnie określimy odpowiednią gramaturę oraz rodzaj materiału dla poszczególnych powierzchni. Mamy również możliwość stworzenia indywidualnej mieszanki betonu towarowego i dostarczenia w każdy rejon Tychów.

Składowe służące do wyrobu naszego betonu towarowego są zgodne z obecnie obowiązującymi normami.

Dowozimy beton do Tychów specjalnymi samochodami o pojemności do 8m3 lub wywrotkami.

Nasza betoniarnia jest otwarta na potrzeby każdego klienta! Sprawdź także wylewki anhydrytowe Tychy.

beton tychy

5 + 6 =