Beton Żywiec

Jesteś mieszkańcem Żywca i poszukujesz dobrego betonu towarowego?
Sprawdź ofertę!
Zamiast na własną rękę ukręcać beton w małej betoniarce z szansą niepowodzenia, trwonić przy tym czas i siły, lepiej zaopatrzyć się wysokiej jakości beton.

Beton do Żywica - Żelbetex

Beton Żywiec Z naszej betoniarni przetransportujemy go w każde miejsce w Żywcu naszym betonowozem. Na tereny budowlane mieszankę dostarczy pompa do betonu.

Jaki beton oferujemy mieszkańcom Żywca i okolic?

✓ Beton zwykły – w różnych klasach konsystencji od S1 do S5 i różnych klasach wytrzymałości na ściskanie od C8/10 do C50/60
✓ Beton wodoszczelny – nie przepuszczający wody w założonym z góry stopniu np. W10
✓ Beton mrozoodporny – odporny na ilość cykli przemarzania np. F150
✓ Beton posadzkowy– z dodatkiem zbrojenia rozproszonego tak stalowego jak i polipropylenowego i polietylenowego.

Produkty naszej firmy posiadają wysoką jakość składników i wyrobów.

Jednym z odpowiednich i kluczowych składników betonu jest cement. Oprócz niego, musi się tam znaleźć piasek, żwir i oczywiście woda

Betoniarnia Żywiec

Betoniarnia Żywiec – formularz kontaktowy

  Beton Żywiec – jaki wybrać beton?

  Chcesz kupić beton towarowy w Żywcu?
  Nasza firma zasugeruje Ci jaki beton użyć do konkretnych powierzchni:

  ✓ podłogi na gruncie oraz posadzki – beton posadzkowy, to inaczej zwana szlichta. To najniższej klasy mieszanka, która kwalifikuje się tylko na elementy przenoszące wyłącznie niewielkie ładunki użytkowe

  ✓ podbudowy pod nawierzchnie, podłogi, posadzki, podjazdy do garaży – beton klasy C8/10 (stare oznaczenie B7,5 lub B10). Wykorzystuje się go do komponentów, które przenoszą wyłącznie zmienne ładunki użytkowe

  ✓ elementy konstrukcyjne domu (schody, stropy, fundamenty, cokoły ogrodzeń) – najpopularniejszybeton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20). Te klasy betonu są najczęściej rekomendowane przez projektantów domów jednorodzinnych. Jedna dostawa takiego betonu wystarczy na kilka różnych części konstrukcyjnych, na przykład na pakiet: strop, wieńce, schody

  ✓ elementy o dużych rozpiętościach oraz elementy narażone na wyjątkowo duże obciążenia – beton klasy minimum C20/25 (stare oznaczenie B25) oraz użyć wysokiej jakości betonu klasy niższej, na przykład C16/20, które mają wydłużony czas zwiększania swojej wytrzymałości z 90 do nawet 360 dni. Rekomendujemy beton ze specjalnym zbrojeniem rozproszonym w postaci włókien sztucznych lub stalowych.

  ✓ ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – tu najlepiej sprawdzi się beton wodoodporny W4, klasy C16/20 lub C20/25. Wykonane elementy nie będą już wymagały hydroizolacji. Zimą najlepiej zamówić beton z domieszkami, które ułatwiają betonowanie przy ujemnej temperaturze.

  Potrzebujesz inne materiały budowlane? Beton architektoniczny? Zadzwoń do nas, zapytaj czy takie betonowe wariacje są dostępne u nas w firmie. Uzyskaj informacje jakie betony u nas zamówisz!

  Klasy betonu:

  beton żywiec

  Zamawiając beton towarowy w Żywcu, możesz także liczyć na pozostałe usługi:

  ✓ dostawę – beton dowozimy betonowozem o pojemności od 7 do 10 m3. Zazwyczaj cena betonu podawana jest wraz z kosztem dostarczenia.
  ✓ pompę do betonu – urządzenie pobierające mieszankę z gruchy i pompujące ją w określone miejsce. Dzięki długiemu wysięgnikowi, beton uda się dostarczyć na odległość do 28 m od betonowozu.

  Nie wiesz ile betonu towarowego zamówić?
  Klasę betonu zawsze masz podaną w projekcie, więc bez obaw na pewno zamówisz właściwy, lecz ilość będziesz już musiał podać sam.

  Ile betonu towarowego zamówić?

  Przed obliczeniem tego, ile potrzebujesz betonu należy na początku wybrać odpowiednią klasę betonu. 
  Obliczenie odpowiedniej ilości betonu jest dość ważne, lecz jest bardzo łatwe do obliczenia.
  Zużycie betonu na ściany, ławy lub płyty łatwo obliczyć w oparciu o wzór:
  wysokość x szerokość x długość.

  Problem powstaje przy obliczeniach ilości mieszanki na strop gęstożebrowy lub na schody. Najczęściej zużywa się na niego od 0,09 do 0,13 m3 na 1 m2 powierzchni. Kontaktując się z nami, nasz zakład chętnie pomoże obliczyć Ci potrzebną ilość betonu towarowego.

  Beton gęsty vs. półpłynny

  Przed zamówieniem upewnij się, jakiej konsystencji beton będziesz potrzebował – gęstoplastycznej czy półpłynnej.

  Pierwszy rodzaj stosuje się zdecydowanie częściej. Używa się go do stropów, fundamentów oraz schodów. Wymaga starannego zagęszczania. Beton półpłynny jest niezastąpiony do wypełniania wysokich form – na przykład betonowych szalunków słupów – albo do form mocno zbrojonych o skomplikowanym kształcie o indywidualnym kształcie z dużą ilością zbrojenia.

  Staranna produkcja betonu jest dla nas bardzo ważna, a nasza oferta wciąż się rozszerza. Dla Twojego komfortu do naszych usług dodaliśmy doradztwo.
  Doradzimy Ci wybór odpowiedniej gramatury oraz materiałów budowlanych dla poszczególnych powierzchni. Stworzymy również indywidualną mieszankę betonu towarowego i przywieziemy w każdy rejon Żywca (zakres naszej działalności to całe województwo śląskie)

  Wszystkie składniki i materiały służące do wyrobu naszego betonu są zgodne z aktualnymi normami.

  Transport betonu towarowego w Żywcu samochodami specjalistycznymi betonomieszarkami o pojemności 8m3 oraz wywrotkami.

  Sprawdź też: wylewki anhydrytowe Żywiec.

  Beton towarowy żywiec - dowóz

  W czym specjalizuje się nasza betoniarnia w Żywcu?

  Beton towarowy

  Główną specjalizacją betoniarni Żelbetex jest beton towarowy, czyli mieszanka cementu, wody, kruszyw oraz różnych domieszek w zależności klasy betonu i odporności na ściskanie, którą wybiera klient. Taka mieszanka na skutek hydracji cementu (uwodnienienia) uzyskuje swoje wartości wiążące, czyli po prostu zasycha, stając się odporną ściskanie lub po użyciu specjalnych domieszek odporną np. na warunki atmosferyczne (woda, ujemna temperatura).

  Posadzki betonowe (przemysłowe)

  Oferujemy także posadzki przemysłowe, które świetnie sprawują się w różnego rodzaju pomieszczeń (magazyny, graże, podjazdy), a w aktualnych czasach nawet w domu. Wysoka jakość mieszanki sprawia, że taki rodzaj posadzki jest bardzo odporny na wszelkie czynniki oraz umożliwa zachowanie jej wyglądu oraz możliwości użytkowania nawet do kilkunastu lat.

  Prefabrykaty betonowe

  Prefabrykaty to elementy, które można użyć podczas budowy. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy pochwalić się prefabrykakatami o bardzo wysokiej wytrzymałości. Przykładami prefabrykatów jest np. betonowowy blok, krawężnik, kostki betonow.

  Nasze biuro znajduje się w Zarzeczu, poniższa mapa przedstawia dojazd do siedziby naszej betoniarni, lecz bez obaw, nie musisz przyjeżdżać do nas, żeby złożyć zamówienie na beton lub prefabrykaty betonowe. Dowóz betonu z Zarzecza do jakiegokolwiek zakątka Żywca nie jest nam straszny i nie stanowi nam żadnego wyzwania, więc skorzystaj z naszej oferty i nie martw się o dostawę!

  Betoniarnia Żelbetex – obszar działania