Beton Wilkowice

Jesteś mieszkańcem Wilkowic i szukasz wartościowego betonu towarowego?
Dobrze trafiłeś!
Zamiast ukręcać beton w małej betoniarce samemu z szansą niepowodzenia, trwonić przy tym czas i siły, lepiej kupić wysokiej jakości beton.
Z naszej betoniarni przetransportujemy go w każde miejsce w Wilkowicach przez nasz betonowóz. Na miejsce budowy mieszankę dowiezie pompa do betonu.

Jakibeton proponujemy mieszkańcom Wilkowic i okolic?

 • Beton towarowy (zwykły) – w różnych klasach konsystencji od S1 do S5 i różnych klasach wytrzymałości na ściskanie od C8/10 do C50/60
 • Beton wodoszczelny – nie przepuszczający wody w założonym z góry stopniu np. W10
 • Beton mrozoodporny – odporny na ilość cykli przemarzania np. F150
 • Beton posadzkowy – ze specjalnym zbrojeniem rozproszonym – stalowym, polipropylenowym i polietylenowym.
Beton z dostawą Wilkowic

Beton Wilkowice – formularz kontaktowy

  Betoniarnia Wilkowice – jaki beton wybrać?

  Chcesz zamówić beton towarowy w Wilkowicach? Zasugerujemy jaki beton wybrać do konkretnych powierzchni:

  • podłogi na gruncie oraz posadzki– beton posadzkowy, to inaczejzwana szlichta. To najniższej klasy mieszanka, która nadaje się tylko na części przenoszące wyłącznie niewielkie ciężary użytkowe;
  • podbudowy pod nawierzchnie, podłogi, posadzki, podjazdy do garaży– beton klasy C8/10 (stare oznaczenie B7,5 lub B10). Stosuje się go do części, które przenoszą wyłącznie zmienne obciążenia użytkowe;
  • elementy konstrukcyjne domu (schody, stropy, fundamenty, cokoły ogrodzeń) – najpopularniejszy beton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20). Te klasy betonu są najczęściej zalecane przez projektantów domów jednorodzinnych. Jedna dostawa takiego betonu wystarczy spokojnie na kilka różnych elementów konstrukcyjnych, na przykład na pakiet: strop, wieńce, schody;
  • elementy o dużych rozpiętościach oraz elementy narażone na wyjątkowo duże obciążenia – beton klasy minimum C20/25 (stare oznaczenie B25) oraz wykorzystać wysokiej jakości betonu klasy niższej, na przykład C16/20, które mają wydłużony czas powiększania wytrzymałości z 90 do nawet 360 dni. Rekomendujemy beton ze specjalnymzbrojeniem rozproszonym w postaci włókien sztucznych lub stalowych.
  • ściany piwnic lub ściany fundamentowe na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – tu warto postawić na beton wodoodporny W4, klasy C16/20 lub C20/25. W takim przypadku zbędna okaże się hydroizolacja. Zimą najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie betonu z domieszkami, które ułatwią betonowanie przy minusowej temperaturze.

  Klasy betonu

  beton bielsko biała bielsko

  Zamawiając beton towarowy w Wilkowicach, możesz liczyć na:

  transport – beton dostarczamy betonowozem z pojemnością od 7 do 10 m3. Zazwyczaj cena betonu podawana jest wraz z kosztem dostarczenia.

  pompę do betonu – urządzenie pobierające mieszankę z gruchy i pompujące ją w określone miejsce. Dysponujemy wysięgnikiem o długości 28m. Bez problemu dostarczymy go na taką odległość.

  Nie wiesz ile betonu towarowego zamówić?

  Klasę betonu zawsze masz podaną w projekcie, więc bez obaw na pewno zamówisz właściwy, lecz ilość będziesz już musiał podać sam.

  Zużycie betonu na każdą powierzchnię łatwo obliczyć w oparciu o wzór:
  wysokość x szerokość x długość.

  Trudniej jest z wyliczeniem ilości mieszanki na strop gęstożebrowy lub na schody. Najczęściej zużywa się na niego od 0,09 do 0,13 m3 na każdy 1 m2 powierzchni. Jeśli skontaktujesz się z nami, pomożemy obliczyć adekwatną ilość betonu towarowego.

  Betoniarnia Żelbetex w Wilkowicach

  Beton gęsty vs.półpłynny

  Przed zamówieniem upewnij się, jakiej konsystencji beton będziesz potrzebował – gęstoplastycznej czy półpłynnej Pierwszy rodzaj stosuje się zdecydowanie częściej. Użyjesz go do stropów, fundamentów i schodów. Wymaga starannego zagęszczania. Beton półpłynny jest idealny do wypełniania wysokich form – na przykład szalunków słupów – albo do form mocno zbrojonych o skomplikowanym kształcie.
  Dla Twojego komfortu określimy odpowiednią gramaturę oraz rodzaj materiału dla poszczególnych powierzchni. Stworzymy również indywidualną mieszankę betonu towarowego i przywieziemy w każdy rejon Wilkowic.
  Wszystkie produkty służące do produkcji naszego betonu są zgodne z obowiązującymi normami.

  Transport betonu w Wilkowicach samochodami specjalistycznymi betonomieszarkami o pojemności 8m3 oraz wywrotkami.